Filmová výchova pro školy

Máte zájem zpestřit výuku kvalitním filmem? Chcete své žáky inspirovat, aby se zajímali o kulturu? Využijte naší letošní nabídky projekcí pro školy. Po každém filmu bude následovat vzdělávací program, který naváže na film a rozšíří žákům znalosti.

Nebojte se přijít do kina, dodržujeme bezpečnostní pokyny.

PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

17. 6. 2020 v 10:00 Velký sál kina Lucerna

Mikulášovy patálie

Francie, Belgie. 2009 / 91 minut. Režie: Laurent Tirard. Hrají: Maxime Godart, Valérie Lemercier, Kad Merad, Sandrine Kiberlain, François-Xavier Demaison, Michel Duchaussoy. V českém znění.

Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů dětských knížek o Mikulášovi se v hrané verzi konečně dostávají na filmová plátna.

Po filmu se můžete zúčastnit přednášky o vztahu literatury a filmu. Délka doprovodného programu je 45 minut.

 

Pinocchio

Itálie, Velká Británie, Francie. 2019 / 125 minut. Režie: Matteo Garrone. Hrají: Roberto Benigni, Marcello Fonte, Marine Vacth, Gigi Proietti, Massimiliano Gallo. V českém znění

Řezbář Geppetto vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna. Pinocchio však není zrovna nejvzornější klučina a nechá se lehce svést k rošťárnám, díky nimž prožívá nespočet napínavých dobrodružství. Jde o nejnovější filmovou adaptaci kouzelného díla Carla Collodiniho.

Po filmu se můžete zúčastnit přednášky o vztahu literatury a filmu. Délka doprovodného programu je 45 minut.

 

PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

The Sound is Innocent

Česká republika, Slovensko, Francie. 2019 / 68 minut. Režie: Johana Ožvold. Dokumentární film. Česky, anglicky a francouzsky s anglickými a českými titulky.

Hravá a poetická cesta do snového světa nahrávacích studií, elektronické hudby a experimentálního zvuku. Ve svém celovečerním debutu provede Johana Ožvold diváky tajemnou výzkumnou institucí.

Po filmu můžete navštívit komentovanou prohlídku expozice Člověk – nástroj – hudba v Českém muzeu hudby. Délka trvání prohlídky je 60 minut.

 

PRO ZÁKLADNÍ A STŘEDNÍ ŠKOLY

Postiženi muzikou

Česká republika. 2019 / 80 minut. Režie: Radovan Síbrt. Hrají: Šimon Ornest, Ladislav Angelovič, Jana Augustinová, Petr Tomek, Jiří Holzmann. V českém znění.

Hudební kroužek Jedličkova ústavu, dnes známý jako kapela The Tap Tap, založil před jednadvaceti lety Šimon Ornest a lidem s postižením tím dal příležitost uspět i mimo každodenní ústavní péči.

Po filmu proběhne setkání a beseda s tvůrci filmu. Délka besedy je do 45 minut.

 

Vstupné: 60 Kč film | 40 Kč doprovodný program

Rezervace míst: Andrej Štůla, event@eurofilmfest.cz, 603 449 888

Program

Informuji Protišedi Rádio1